Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2024

V Niedziela Wielkanocna

1. Zbiórka ofiar na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu po Mszy św. do puszki. Za ofiarność na rzecz kleryków serdeczne „Bóg zapłać”! Serdecznie dziękujemy za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę oraz przekazane na konto, na cele gospodarcze parafii w wysokości 3.367 zł.. Wyrażam szczególną wdzięczność za wrażliwość w tej kwestii i składane przez niektórych parafian wyższe ofiary niż przed laty. Są one podstawą funkcjonowania materialnego naszej wspólnoty.

1. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej w uroczystość 3 maja oraz w niedzielę o godz. 20.45 przy Grocie Matki Bożej z Lourdes. W pozostałe dni o godz. 18.00. W środę po rannej Mszy św..

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca maja. zapraszamy wszystkich Ministrantów obecnych i byłych, którzy kiedyś służyli przy ołtarzu a także Rodziców ministrantów na Mszę św. w I czwartek o godz. 18.00.

1. W piątek, 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, Patronki naszej Ojczyzny. Jest to także święto państwowe, 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja (1791 rok). Msze św. tylko do południa o godz. 8.30 i 10.30 za Ojczyznę. Już 2 maja wywiesimy przy naszych domach flagi państwowe a „maryjne” 3 maja. Spowiedź św. I piątkowa tylko przed Mszami św.. Nie ma Mszy św. wieczornej! Nie obowiązują też nakazy postne.

1. W I sobotę maja (4.05.) Różaniec św. o godz. 15.30 i potem Msza św. jubileuszowa.

1. Obchód chorych z sakramentami św. wyjątkowo w sobotę od godz. 8.30. Proszę zgłaszać chorych i starszych parafian.

1. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.

1. Przypominamy, że rodzicem chrzestnym może zostać osoba zamieszkała na terenie danej parafii i do niej zapisana, po przyjęciu sakramentu Bierzmowania, bez przeszkód kanonicznych, wierząca i praktykująca religijnie (udział we mszach św., w niedziele i święta, korzystanie z sakramentów Spowiedzi i Komunii św.).

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za dbałość o piękno świątyni. Bardzo dziękuję Pani Beacie za pielęgnacje kwietników. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy rodziny zam. przy ul. Leśnej nr 3, 5, 7, 9, 11.