Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2024

II Niedziela Wielkanocna, 07.04.2024, Święto Miłosierdzia Bożego

1. Dziś, w święto Miłosierdzia odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką o godz. 15.00 w kościele. Modlić się będziemy o Miłosierdzie Boga dla nas i świata całego, o dar pokoju, poszanowanie życia ludzkiego w naszej ojczyźnie, o powołania i nawrócenie dla grzeszników.

1. Jutro, 8 kwietnia obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w czasie której będziemy modlić się o ochronę życia najbardziej bezbronnych i niewinnych dzieci poczętych pod sercem matek i o opamiętanie dla złych a czasami tylko bezmyślnych ludzi, którzy domagają się możliwości ich zabijania. W czasie Mszy św. zachęcam do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli modlitwy przez okres najbliższych 9 miesięcy o uratowanie zagrożonych dzieci, by mogły się urodzić, kochać i być kochane.

1. Bardzo serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na daninę diecezjalną i energię elektryczną. Do tej pory tę Ofiarę na Kościół złożyły 203 rodzin, czyli blisko 2/3 rodzin z naszej parafii.

2. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i w piątek po Mszy św..

3. Katecheza dla kl. VII i VIII będzie w sobotę o godz. 10.00. Próba chórku dla dzieci o godz. 11.00.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę, 14.04. po rannej Mszy św..

5. Narodowe czytanie Pisma św. będzie miało miejsce w przyszłą Niedzielę Biblijną.

6. Zbiórka ofiar na Caritas Archidiecezji Poznańskiej będzie w przyszłą niedzielę, na zakończenia Tygodnia Miłosierdzia, po Mszach św..

1. Msza św. zbiorowa zostanie odprawiona w dniu 19 kwietnia, w piątek. Intencje proszę składać do najbliższej soboty.

1. Parafia w Modrzu organizuje pielgrzymkę do Francji (10 dni). Program wyjazdu i szczegółowe informacje podane są w gablocie. Jeśli ktoś z osób zapisanych na naszą parafialną pielgrzymko – wycieczkę nie mógłby w niej wziąć udziału, to proszę o szybki kontakt, ponieważ kilka osób czeka na ewentualne wolne miejsca.

1. Serdecznie dziękujemy za dbałość o czystość w naszej świątyni. W tym tygodniu o powyższą posługę prosimy rodziny zam. przy ul Nowej, nr 42, 44, 46, 48, 50.

tel. 61 221 04 80                           e-mail: xtomasz@vp.pl